Fareffect gıda kurutma makinesi kadınların destekçisi olmaya devam ediyor.

ANADOLU AJANSI TARAFINDAN HABERİ YAPILAN GIDA KURUTMA TESİSİNİ İZLEYEBİLİRSİNİZ…

Ağaçların altında çürüyen meyveler kadın eliyle gelir kapısına dönüştürüldü.

Adana’nın Pozantı ilçesinde aile tipi bahçe sahibi kadınların yetiştirdiği meyveler, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce kurulan meyve kurutma tesisi aracılığıyla değerleniyor.

Meyve üretiminin yoğun yapıldığı Pozantı’da çeşitli sebeplerden dolayı pazara sunulamayan ürünlerin değerlendirilmesi, bunu yaparken de kadınların ekonomiye katkı sunabilmesi için çalışma yapıldı. Bakanlık tarafından 150 bin lira hibe desteği alan çalışma kapsamında, Kamışlı Mahallesi’nde atıl haldeki bir okul binasının tadilatı yapılarak sanayi tipi mutfak ve meyve kurutma tesisi kuruldu.
Tesisin işletilmesi için Pozantı İlçesi Kadın Çiftçiler Tarımsal ve Kalkınma Kooperatifi (POZKAD) aracılığıyla 45 kadına hijyen, dezenfeksiyon ve kurutma yöntemleri konusunda eğitim verildi.
Eğitimleri alan meyve üreticisi kadınlar, pazara sunamadıkları ürünlerini kooperatif görevlileri nezaretinde tesiste kurutma, reçel, pestil gibi işlenmiş ürün haline getirerek piyasaya sunmaya başladı.

FAREFFECT GIDA KURUTMA MAKİNESİ KADINLARIN DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDİYOR.

FAREFFECT GIDA KURUTMA MAKİNESİ KADINLARIN DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDİYOR.1 sene evvel Adana Tarım Orman İl müdürlüğü tarafından hibe edilmek üzere alınan Patent sahibi ve üreticisi olduğumuz Fareffect Gıda Kurutma Teknolojisi kadınların hizmetinde... ANADOLU AJANSI TARAFINDAN HABERİ YAPILAN GIDA KURUTMA TESİSİNİ İZLEYEBİLİRSİNİZ...Ağaçların altında çürüyen meyveler kadın eliyle gelir kapısına dönüştürüldü.Adana'nın Pozantı ilçesinde aile tipi bahçe sahibi kadınların yetiştirdiği meyveler, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce kurulan meyve kurutma tesisi aracılığıyla değerleniyor.Meyve üretiminin yoğun yapıldığı Pozantı'da çeşitli sebeplerden dolayı pazara sunulamayan ürünlerin değerlendirilmesi, bunu yaparken de kadınların ekonomiye katkı sunabilmesi için çalışma yapıldı. Bakanlık tarafından 150 bin lira hibe desteği alan çalışma kapsamında, Kamışlı Mahallesi'nde atıl haldeki bir okul binasının tadilatı yapılarak sanayi tipi mutfak ve meyve kurutma tesisi kuruldu.Tesisin işletilmesi için Pozantı İlçesi Kadın Çiftçiler Tarımsal ve Kalkınma Kooperatifi (POZKAD) aracılığıyla 45 kadına hijyen, dezenfeksiyon ve kurutma yöntemleri konusunda eğitim verildi.Eğitimleri alan meyve üreticisi kadınlar, pazara sunamadıkları ürünlerini kooperatif görevlileri nezaretinde tesiste kurutma, reçel, pestil gibi işlenmiş ürün haline getirerek piyasaya sunmaya başladı.Fareffect Gıda Kurutma Teknolojisiwww.fareffect.com 0541 543 31 11#FAREFFECT Gıda Kurutma Sanattır#gıdakurutmamakinesi #meyvekurutmamakinesi #sebzekurutmamakinesi #etkurutmamakinesi #balıkkurutmamakinesi #mantarkurutmamakinesi#dryingmachine #fruitdrying #vegetabledrying #fooddrying #pozkad #Adana #Pozantı #KadınVarsaHayatVar #Pozkuru

Fareffect paylaştı: 18 Temmuz 2020 Cumartesi